Dlaczego warto jechać nad polskie morze zimą?

Wypoczynek nad Bałtykiem kojarzy się przede wszystkim z wakacjami i wygrzewaniem się na plaży w promieniach letniego słońca. A co powiesz na urlop nad morzem w zimie? Zobacz, dlaczego warto spędzić ferie nad morzem.


Wybór dla tych, którzy nie lubią tłumów

Letni wypoczynek nad polskim morzem na wiele zalet. Ciepły piasek pod stopami, przyjemne kąpiele w morzu i orzeźwiający wietrzyk nadmorski. Atuty te każdego roku doceniają setki tysięcy, a nawet więcej, osób. No właśnie – miejscowości nad Bałtykiem w sezonie są pełne turystów. Nie wszyscy lubią tłok na plaży i tłumy turystów na deptaku. W takim przypadku wyjazd nad morze zimą jest idealnym rozwiązaniem.


Zimą na plaży jest znacznie mniej ludzi, a w restauracjach dużo wolnych stolików. W tym czasie jest o wiele łatwiej (i taniej!) znaleźć atrakcyjny nocleg w dobrym hotelu. Zima sprzyja również spacerom nad Bałtykiem. A ten jest fenomenalny o tej porze roku. Ciemne, majestatyczne morze zachwyca szumem fal, mieniącymi się barwami oraz spokojem, którego nie uświadczysz podczas wyjazdu w szczycie sezonu. Urlop o tej porze roku pozwoli Ci zachwycać się pięknymi zachodami słońca i częstymi spacerami brzegiem morza bez konieczności przeciskania się między niezliczoną ilością ręczników i parawanów.


Zdrowe powietrze dla każdego

Powietrze nad polskim morzem obfituje w jod o każdej porze roku. Jednak to właśnie zimą nad Bałtykiem wydziela się największa ilość tego cennego pierwiastka. Jod jest niezwykle ważny dla organizmu. Bierze udział w produkcji hormonów tarczycy, które regulują metabolizm oraz pracę układu nerwowego, krążenia i mięśniowego.


Niższe ceny

Niewątpliwym atutem wyjazdu nad morze zimą są ceny niższe niż w okresie letnim. Po sezonie nad Bałtykiem wszystko jest tańsze: wyżywienie, noclegi, a nierzadko również bilety na rozmaite atrakcje. Wypoczynek w zimowych miesiącach to zatem świetny wybór dla osób, które kochają polskie morze, ale jednocześnie nie chcą wrócić do domu z debetem na koncie i pustką w portfelu.


Szybsza obsługa i mniejsze kolejki

Zmniejszona liczba turystów przekłada się na większy komfort korzystania z rozmaitych atrakcji. Na przykład, niezwykle popularne w wakacje Świnoujście, zimą gości mniej podróżników, co przekłada się na większy komfort wypoczynku. Dzięki temu najpopularniejsze miejsca, zabytki i atrakcje, które jeszcze kilka tygodni wcześniej gromadziły tłumy, nie są już tak oblegane. Kolejki do nich są mniejsze, co pozwala zaoszczędzić cenny czas i przeznaczyć go na zwiedzanie kolejnych ciekawych miejsc. Mniejsza liczba gości jest też widoczna w restauracjach. Efektem jest szybsza realizacja zamówień oraz większy wybór potraw. Nie musisz się obawiać, że ktoś sprzątnie Ci sprzed nosa ostatni kawałek apetycznej rybki, jak to ma często, niestety, miejsce podczas wakacyjnych eskapad.


Gdzie pojechać nad morze zimą?

Wiesz już, jak wiele zalet ma wyjazd nad polskie morze w zimie. Dowiedz się teraz, gdzie nad morze zimą warto się wybrać. Nad Bałtykiem znajdziesz wiele interesujących miejsc. Szczególnie polecane są jednak większe miejscowości, w których nigdy nie będziesz się nudzić. Świetnym przykładem jest Świnoujście. Noclegi w tym pięknym mieście to gwarancja wypoczynku, a także możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Latarnia morska, promenada, Stawa Młyny i trzy falochrony to zaledwie kilka z wielu miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Świnoujściu. Koniecznie zobacz również fortyfikacje z XIX wieku, Park Zdrojowy, Podziemne Miasto na wyspie Wolin oraz rezerwat ptaków Karsiborska Kępa.