Najpiękniejsze plaże nad morzem – gdzie warto spędzić czas?

Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem – okolice Świnoujścia

Świnoujście może poszczycić się kilometrami szerokich i piaszczystych plaż, a także wyjątkowo ciepłą – jak na Bałtyk – wodą. W sezonie letnim jej temperatura wynosi nawet do 25 stopni Celsjusza! To zdecydowanie więcej niż w innych częściach wybrzeża Morza Bałtyckiego w Polsce. Które plaże nad Bałtykiem w okolicy Świnoujścia są najpiękniejsze? Bezkonkurencyjne i doceniane w konkursach na najlepsze i najbezpieczniejsze plaże jest nadal kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam.

Ta długa na 10 km i szeroka nawet na 200 m piaszczysta plaża oferuje łagodne zejście do ciepłej wody. Jest tu nie tylko pięknie, ale też bardzo czysto, ponieważ delikatny piasek jest regularnie przesiewany. Zdecydowanie warte odwiedzin jest też świnoujskie kąpielisko Warszów, które zachwyca widokami, aksamitnym piaskiem, ale też zadbaną infrastrukturą. Oba te miejsca od lat otrzymują wyróżnienie błękitnej flagi potwierdzającej bezpieczeństwo, czystość i komfort plaży.

Plaża w Świnoujściu

Najpiękniejsze plaże nad morzem na wyspie Uznam

W okolicy Świnoujścia warto wybrać się na plaże na wyspie Uznam nazywanej Wyspą Słońca. Może ona poszczycić się kąpieliskami, które spełniają standardy najbardziej wymagających plażowiczów. W rankingach na najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem wymieniane są nie tylko wspominane kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam, którego zachodnia część znajdująca się na wyspie ma szerokość nawet do 90 m. Warte odwiedzin są także plaże w niemieckiej części wyspy, a konkretnie w Uzdrowiskach Cesarskich – Ahlbecku, Heringsdorf i Bansin. Możesz wybrać się tam promendą łączącą je ze Świnoujściem.

Czym wyróżniają się najpiękniejsze plaże nad morzem na wyspie Uznam? Podobnie jak po polskiej stronie i na wyspie Wolin są one spokojne nawet w środku sezonu. Możliwe jest to dzięki ich ponadprzeciętnej szerokości. Kilkadziesiąt metrów plaży z jasnym, miękkim, niezwykle przyjemnym w dotyku piaskiem pozwala na komfortowe rozłożenie swoich rzeczy z dala od innych plażowiczów. Co więcej, w niektórych miejscach przy plaży ciągną się niezbyt wysokie klify, które dodają uroku i stanowią idealne tło dla wakacyjnych zdjęć.

Polskie plaże nad morzem na wyspie Wolin

Świnoujście jest także doskonałą bazą wypadową na wyspę Wolin. W końcu częściowo jest na niej położone. Które polskie plaże nad morzem w tej części wybrzeża zasługują na tytuł najpiękniejszych? Przy okazji zwiedzania Międzyzdrojów warto wybrać się na miejską plażę. Jest ona szeroka i piaszczysta, a od miasta oddziela ją pas nie tylko wydm, ale też klifów. Na jej wschodnim krańcu podziwiać można kolorowe kutry rybackie. Nieco dalej, w Lubiewie, jest też słynna plaża naturystów – spokojna, dzika i naprawdę piękna.

Najpiękniejszą plażą na wyspie Wolin można nazwać też tę w Wisiełce. Oddalona od wioski o 1,2 km, o szerokości 30 m i długości ok. 1,5 km jest idealnym przykładem dzikiej plaży. Na jej krańcu znajduje się malowniczy klif. Aby do niej dotrzeć, trzeba przespacerować się przez las świerkowo-bukowy. Miano najspokojniejszej plaży nie tylko w okolicy Świnoujścia, ale w ogóle nad Bałtykiem często przyznawane jest plaży w osadzie Świętouść. Nie ma tu barów, leżaków do wypożyczenia, ale jest za to komfort wypoczynku w ciszy nawet w środku sezonu. Zachwyca tu m.in. ciągnący się wzdłuż plaży klif. Zachodni skraj wyspy Wolin to plaża Dziwnów Zachodni – spokojniejsza niż we wschodniej części miasteczka.

Najciekawsze plaże zachodniej części wybrzeża Bałtyku

Jeśli poszukujesz najpiękniejszych plaż nad morzem, a stacjonujesz w Świnoujściu, wybierz się poza wyspy Uznam i Wolin. Zachodnia część wybrzeża Bałtyku również oferuje wspaniałe warunki do plażowania. Pierwszym przystankiem może być plaża w Dziwnowie już w części „kontynentalnej” miasteczka. To wybór dobry dla rodzin z dziećmi, ponieważ poza wspaniałymi widokami – jak to nad Bałtykiem – liczyć można także na pełną infrastrukturę turystyczną. Dodatkowo jest ona strzeżona przez ratowników.

Warto odwiedzić także plażę w Pobierowie – jednej z najładniejszych nadmorskich miejscowości. Na długości 400 metrów jest ona w sezonie nadzorowane przez ratowników wodnych. Ciekawie prezentuje się także plaża w Niechorzu – jest bardzo szeroka, piaszczysta i czysta. Wzdłuż wody ciągną się zazielenione wydmy, a na jednym z jej krańców nad okolicą góruje zabytkowa latarnia morska z 1866 roku.