Tunel w Świnoujściu już otwarty. Nie musisz czekać na prom. Sprawdź zmiany!

Duże zmiany nastąpiły w przeprawach na Uznam. Najważniejszą informacją dla kierowców jest to, że nie muszą z nich już w ogóle korzystać. W Świnoujściu nastąpiło ostatnio otwarcie bardzo wyczekiwanego tunelu pod Świną, który przyczyni się do znacznego ułatwienia w przemieszczaniu się między wyspą a centrum miasta dla mieszkańców, jak również przyjezdnych. Dzięki niemu nie trzeba już korzystać z promu, a sama trasa staje się szybsza i prostsza dla wszystkich.

Tunel w Świnoujściu pod Świną

Dotychczasowa bariera w poruszaniu się po Świnoujściu zostaje zlikwidowana dzięki wyczekiwanemu tunelowi. Niedawne otwarcie tego obiektu spowodowało znaczne skrócenie czasu, który jest konieczny do przebycia z jednego brzegu Świny na drugi. Skorzystają na tym mieszkańcy, jak i turyści, którzy musieli liczyć się niejednokrotnie z wielogodzinnym oczekiwaniem na prom. To nie tylko wygodne rozwiązanie, ale bardzo praktyczne i wyczekiwane przez bardzo wiele osób.

Łatwy dojazd na wyspę Uznam tunelem

Lepsza, szybsza trasa, bez konieczności czekania na przeprawy to także więcej możliwości dla komunikacji miejskiej. Wiele osób ucieszy fakt, że otwarcie tunelu pod Świną pozwoliło na uruchomienie nowych linii autobusowych, które połączyły centrum miasta z wyspą Uznam. Można w ten sposób podróżować bez konieczności posiadania auta. Należy także pamiętać, że nie każdy pojazd ma prawo do skorzystania z nowego połączenia. Z myślą o tych wyjątkach, a także o osobach, którym wygodniej będzie przepływać po powierzchni, promy dalej funkcjonują z dużą częstotliwością.

Parkingi przy nowo otwartym tunelu pod Świną

Również zmotoryzowani mogą przesiąść się do autobusu, jeśli nie mają potrzeby wjeżdżania na Uznam swoim autem. Żeby było to możliwe, zostały zbudowane liczne miejsca parkingowe przed tunelem. W ten sposób można zostawić samochód bezpłatnie na kilkanaście godzin i przejechać pod Świną komunikacją miejską. Może to być ciekawe rozwiązanie np. dla turystów, ale mieszkańcy również z tego skorzystają.

Dla tych, którzy wolą wjechać na wyspę swoim środkiem lokomocji, zapewnione są miejsca płatne do zaparkowania. Dlatego dużo osób może woleć tańszą opcję z przejazdem autobusowym. Warto jednak dodać, że przewidziane są pewne zniżki na parkingach na Uznamie, np. dla kierowców, którzy wykupią całodniowy bilet. Będzie to wygodna opcja, np. dla niepełnosprawnych, rodzin z małymi dziećmi oraz osób przewożących bagaże lub inne ciężkie przedmioty.

Wygodny przejazd tunelem w Świnoujściu – sprawdź jak korzystać z nowych udogodnień w mieście

Nowa i wygodniejsza trasa nie jest jeszcze wszystkim znana. Mimo upływu czasu od otwarcia tunelu, wiele osób jeszcze z niego nie korzysta. Przyczyną tego może być niewiedza o nowym połączeniu między brzegami Świny. Występuje jeszcze problem z właściwym oznakowaniem na drodze, które dla niektórych kierowców jest mylące. Dlatego będąc w Świnoujściu, warto sprawdzić zmiany na mapach internetowych, by wiedzieć, jak w prosty sposób ominąć prom.

Zachęcamy do korzystania z najnowszego przejazdu tunelem na wyspę Uznam, którego otwarcie miało miejsce na początku lipca.